Regisztráció

Közös énekléssel erősítsük a magyarság nemzeti összetartozását a világban!

Ünnepeljük nemzeti összetartozásunk napját Szarka Tamás Kézfogás című dalának közös éneklésével!

A Nemzeti Összetartozás Napjára, 2021. június 4-ére a Kossuth-díjas, énekes, zenész, zeneszerző Szarka Tamás immár 3. alkalommal hívja közös éneklésre a világ magyarjait.

Először 2019-ben ezen a napon 11-kor Budapesten a Kossuth téren több mint hétezer gyerek részvételével énekelte el Szarka Tamás a Kézfogást, a magyar összetartozás himnuszát. Ezzel egyidőben pedig a határainkon innen és túl több száz településen szólt a dal. A hagyományteremtő szándékkal indított rendezvényünkről 2019-ben és 2020-ban is készítettünk összefoglaló kisfilmet, melyek a Kézfogás 2020 és 2019 címszó alatt tekinthetők meg.

Szarka Tamás Kézfogás című dala közös eléneklésével a Nemzeti Újrakezdés Évében, 2021. június 4-én ismét ünnepeljük meg összetartozásunk napját. A magyarokat az összetartozásba vetett hit tartja össze, és ez egyben megmaradásuk záloga is.

Csatlakozz felhívásunkhoz és regisztrálj! (Az eddig regisztráltak névsora az oldal alján olvasható)

Teendők a regisztrációt követően:

  1. Tanuljátok meg a Kézfogás című dalt. (A dal szövege, zenei alapjai és a Szarka Tamás által énekelt változat itt érhető el.)
  2. 2021. június 4-én 11-kor énekeljétek el a Kézfogás című dalt intézményetekben vagy településetek emblematikus pontján, készítsetek videót és töltsétek fel a rendezvény hivatalos Facebook-eseményéhez a nap folyamán.
    A diaszpórában élők az időeltolódás miatt természetesen a nekik megfelelő időpontban / napokban csatlakozzanak a kezdeményezésünkhöz.

Az éneklésről készített videóikat két módon tudják közzétenni:

1. A Facebook eseménynél ( https://www.facebook.com/events/475541330497703 ) közvetlen feltölthetők a videók, mely felület a “beszélgetés” gombra kattintva érhető el, itt “bejegyzés az eseménynél” formájában van lehetőség azonnal közzétenni a videókat.

2. YouTube link létrehozásával, szintén a Facebook eseménynél a “beszélgetés” gombra kattintva, a link bemásolásával jön létre a feltöltés.

Mindkét esetben előfordulhat, hogy bizonyos beállítások miatt adminisztrátori engedélyhez kötött a megjelenés, ezért rövid türelmüket kérjük, míg ez megtörténik.

Jelentkezésem elküldésével elfogadom a felhívás feltételeit.
Rendelkezem a szülők által aláírt nyilatkozattal, melyben hozzájárulnak, hogy gyermekük szerepelhet az általam feltöltött videón. Az esemény szervezői semmilyen személyi jogi felelősséget nem vállalnak!
Elfogadom, hogy a szervezők a beküldött adatokat (kivéve e-mail-cím) nyilvánosan kezeljék, a felvételeket szabadon felhasználják a YouTube- és a Facebook-oldalakon.
Hozzájárulok, hogy a szervezők az e-mail-címemet tájékoztató céllal felhasználják és értesítést küldjenek.

Szervezők: Szarka Tamás Produkció
Felelős szervező: Csikmák Mónika

2021 / Regisztráltak:

  1. Adácsi Óvoda és Mini Bölcsőde, Adács
  2. Kemény Zsigmond Elméleti Líceum, Szamosújvár, Erdély, Románia
  3. Csetényi Óvoda és Mini Bölcsőde, Csetény
  4. Alsórákosi óvoda, Brassó megye, Románia
  5. Zsibongó Napköziotthon Csicsergő Tagóvoda, Székelyudvarhely, Románia
  6. Sárospataki Alapfokú Művészeti Iskola Mályi telephelye, Mályi
  7. Angyalkert Óvoda, Debrecen
  8. Nyírcsaholyi Benedek Elek Általános Iskola, Nyírcsaholy
  9. Szent Margit Római Katolikus Óvoda, Veszprém
  10. Kisújfalui Alapiskola, Szlovákia – Felvidék.
  11. Hatvani Százszorszép Óvoda, Hatvan
  12. Édes Gergely Alapiskola Madar, Szlovákia
  13. Szabadegyháza Község Önkormányzata
  14. Szent Margit Katolikus Általános Iskola, Kunadacs
  15. Dunamocsi Alapiskola, Szlovákia
  16. Papi Kölcsey Ferenc Általános Iskola
  17. Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár
  18. Zalaegerszegi Eötvös József Általános Iskola
  19. Létavértesi Irinyi János Általános Iskola
  20. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Balogfalva, Szlovákia – Felvidék
  21. Gaál Mózes Általános Iskola, Barót, Románia – Erdély
  22. Kiskörei Vásárhelyi Pál Általános Iskola
  23. Alapiskola és Óvoda, Almágy, Szlovákia – Felvidék
  24. Dávodi Forrás Általános Iskola
  25. Mikes Kelemen katolikus Gimnázium és Technikum, Általános Iskola és Óvoda, Battonya
  26. Ácsteszérért Alapítvány, Ácsteszér
  27. Kodály Zoltán Alapiskola, Galánta, Szlovákia – Felvidék
  28. Tündérháza Tagóvoda Nyalka és Nyalka Község Önkormányzata
  29. Sárosoroszi Tehetséggondozó Műhely, Ukrajna
  30. Szent Imre Katolikus Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza
  31. Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja, Szlovákia
  32. Munka Utca Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Komárom, Szlovákia – Felvidék
  33. Judit Szabó, közönségszervező, Budapest
  34. Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki, Szlovákia – Felvidék
  35. Dalos ovi óvoda, Budapest
  36. Peresztegi Általános Iskola
  37. Biharkeresztesi Bocskai István Általános Iskola
  38. Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum, Ukrajna
  39. Gyermekeink Harmonikus Fejlődéséért Alapítvány, Nyíregyháza
  40. Dombóvári Belvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
  41. Hajdúdorogi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  42. Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola
  43. Szent Kereszt Kat. Ált. Isk. Gábor Áron Tagiskola, Kocsér
  44. Alapiskola, Fél, Szlovákia
  45. Batári Szent Mihály Görögkatolikus Óvoda, Ukrajna
  46. Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola, Kassa, Szlovákia – Felvidék
  47. Debreceni Lorántffy Zsuzsanna Általános Iskola
  48. Csemadok Királyrévi Alapszervezete
  49. Arany Gusztáv Általános Iskola és Szokolay Sándor Alapfokú Művészeti Iskola köröstarcsai telephelye
  50. Leveleki Gárdonyi Géza Általános Iskola
  51. Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola, Budapest
  52. Sávolyi Alapiskola, Szlovákia
  53. Kurdi Körzeti Általános Iskola
  54. Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  55. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Vezekény, Szlovákia
  56. Papi Kölcsey Ferenc Általános Iskola Aranyosapáti Tagiskolája, Aranyosapáti
  57. Meserét Lajosmizsei Napközi Otthonos Óvoda és Bölcsőde, Lajosmizse
  58. Alapiskola, Zselíz, Szlovákia – Felvidék
  59. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda ,Alapiskola és Gimnázium, Szepsi, Szlovákia – Felvidék
  60. Ady Endre Alapiskola, Párkány, Szlovákia – Felvidék
  61. Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda, Kisvárda
  62. Magyar Tannyelvű Alapiskola, Tany, Szlovákia – Felvidék
  63. Magyar Tannyelvű Alapiskola, Méhi, Szlovákia – Felvidék
  64. Fekete István Ált. Iskola Árpád Fejedelem Ált. Tagiskolája, Letkés
  65. Ináncsi Óvoda-Bölcsőde
  66. Mezeicsokor éneklőcsoport, Fülekkovácsi, Szlovákia – Felvidék
  67. Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda
  68. Lajosmizse Város Művelődési Háza és Könyvtára
  69. Csány-Szendrey Általános Iskola és AMI, Keszthely
  70. Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter, Szlovákia – Felvidék
  71. Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény, Hévíz
  72. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Marcelháza, Szlovákia – Felvidék
  73. Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta, Szlovákia – Felvidék
  74. Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde, Mezőcsát
  75. Ferencvárosi Kicsi Bocs Óvoda
  76. Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium Általános Iskolai Tagintézménye, Hajdúdorog
  77. Beregszászi 9 számú magyar Csiga-Biga Óvoda, Ukrajna
  78. Móra Ferenc Alapiskola Nemesócsa, Szlovákia
  79. MARIANUM Egyházi Iskolaközpont, Komárom, Szlovákia – Felvidék
  80. Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
  81. Szlovák Tanírási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Budapest, Lomb utca
  82. Búcsi Szivárvány Óvoda, Szlovákia
  83. Százszorszép Kétnyelvű Óvoda, Bölcsőde, Süttő
  84. Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola
  85. Eszterlánc Északi Óvoda Kerekerdő Tagintézmény, Nyíregyháza
  86. Mosonmagyaróvári Bóbita Óvoda
  87. Kónya Ádám Művelődési Ház, Sepsiszentgyörgy, Románia
  88. II. Rákóczi Ferenc Alapiskola, Gúta, Szlovákia – Felvidék
  89. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda, Lénártfalva, Szlovákia – Felvidék
  90. Szentendrei II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnázium
  91. József Attila Alapiskola és Óvoda, Vásárút , Szlovákia – Felvidék
  92. Cházár – EGYMI, Vác
  93. Czuczor Gergely Alapiskola Érsekújvár, Szlovákia – Felvidék
  94. Tiszaalpári Árpád Fejedelem Általános Iskola
  95. Debreceni Benedek Elek Általános Iskola
  96. Katona Mihály Alapiskola, Búcs, Szlovákia – Felvidék
  97. Nagyberegi Tulipán Néptáncegyüttes, Ukrajna
  98. Kőkúti Általános Iskola Fazekas Utcai Tagintézménye, Tata
  99. Tündérkert Keleti Óvoda Kikelet Tagintéznény, Nyíregyháza
  100. Magyar Tannyelvű Alapiskola Perbete, Szlovákia – Felvidék
  101. Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes. Szlovákia – Felvidék
  102. Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda, óvodája, Orosháza
  103. Kónyi Deák Ferenc Általános iskola és Művészeti Iskola
  104. Széchenyi István Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli, Szlovákia – Felvidék
  105. Petőfi Sándor Alapiskola, Kéménd, Szlovákia – Felvidék
  106. Csallóközcsütörtöki Alapiskola, Szlovákia – Felvidék
  107. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Pered, Szlovákia – Felvidék